Home Tags Italia

Tag: Italia

Amilcare Merlo, një njeri që përfaqëson një legjendë industriale në Itali,...

Nga Artur Nura Personalisht kam intervistuar me mijëra persona te te gjitha kategorive gjate ushtrimit te këtij profesioni te mrekullueshëm. Se fundi ne Cuneo province...

Tap, proseguono sforzi per espandere il gasdotto

l’amministratore delegato di Tap, Walter Peeraer, al sito web specialistico “Natural Gas World” ha detto che il consorzio per la costruzione del gasdotto transadriatico...

Kush e tradhtoi Toto Riinën? Zbulohet ‘pakti’ mafia-shtet për arrestimin e...

Prestigjiozja italiane “La Repubblica” ka hedhur dyshime sot mbi rolin e policisë për arrestimin e famshëm të bosit të ndjerë të mafias, Toto Riina. “Arrestimi...

I problemi che affrontano i pensionati italiani che hanno intenzione di...

Di dott. Alban Daci* Albania ultimamente è diventato sempre di piu un paese attrattivo sia per i turisti, ma anche per gli stranieri che la...

V2: dopo 30 anni e 7 filiali nel mondo, la casa...

Di Artur Nura e Alessandro Zorgniotti V2: un'Azienda che ha più di trent'anni di vita dinamica e trova ancora tanto entusiasmo e volontà di crescere....

L’imprenditoria albanese e l’ondata di fallimenti: problemi e sfide

Di Alban Daci La grave crisi economica del 2008 che ha colpito l’economia mondiale ha avuto evidenti ripercussioni su quella reale, determinando forti squilibri nei...

Lapsi.al: Dosja me emra që solli ministri italian, tronditet qeveria!

Marko Miniti solli në Tiranë një dosje të detajuar, me të dhëna konkrete për kokat e trafikut të drogës nga brigjet shqiptare drejt Italisë....

Xhafaj vizitë në Itali, a do të flasë për çështjen “Tahiri”?

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj po zhvillon një vizitë në shtetin fqinj, Itali në kulmin e skandalit të përgjimeve të kryera nga Italia për...

Kanabisi e ka kthyer krimin shqiptar në mafian e pestë më...

Giussepe Bommarito —një nga zërat seriozë dhe të rëndësishëm të luftës kundër drogës në rajonin e Markës në Itali—analizon trafikun e drogës nga Shqipëria...

E rralle dhe prekëse/ Pronari italian u lë 4 milionë €...

Një pronar italian u ka lënë plot 4 milionë euro trashëgimi punonjësve të tij përpara se të ndahej nga jeta. I quajtur nga vartësit “Luani...