Home Tags Kukesi

Tag: Kukesi

Schultz: Emigrimi nuk është alternativë, shqiptarët po kthehen duar bosh

Ambasadorja e Gjermanisë në vendin tonë Suzanne Schultz nga Kukësi ka deklaruar se emigrimi jashtë vendit nuk është alternativë, pasi shumë shqiptarë po kthehen...

Në Kukës bie bora e parë?

Gjalica e Koretniku, dy malet që rrethojnë Kukësin u zbardhën nga bora, duke i thënë lamtumirë vapës përvëluese të kësaj vere të tejzgjatur dhe...

Reportazhi i mediave angleze në Kukës, pse ikin fëmijët shqiptarë në...

Në sheshin e lojrave jashtë shkollës 9-vjeçare Skëndërbeu, grupe djemsh qëndrojnë në rreth, duke nisur një lojë futbolli dhe duke u përpjekur të strehohen...

Tronditëse/Deputetja jep Alarmin në Kuvend: Jeta e shumë fëmijëve e grave...

Deputetja e qarkut të Kukësit, Mimoza Hajdarmataj shprehu shqetësimin dhe tërhoqi vëmendjen e banorëve të kësaj zone për mosbraktisjen e vendit dhe për të...

Filloi dëbora e parë në Kukës (VIDEO)

Tashmë duket se dimri ka nisur zyrtarisht. Regjistrohen reshjet e para të dëborës në qarkun e Kukësit. Bora e parë të kësaj vjeshte ka filluar...

Një tas groshë për zotin Edison Ypi

Nga Azem Parllaku Përshtypjet e një udhëtim deri në Shishtavec të publikuara në gazetën Mapo, shkruar nga Edison Ypi, e kanë nxitur një debat i...

Shpallet në kërkim “i forti” i Kukësit , kundërshtoi dhe fyeu...

Pas publikimit një ditë më parë të një videoje denoncuese në Kukës, ku një i ri shante dhe fyente policin rrugor, që tentoi t’i...

Ambasadori austriak për trafikun e drogës në Shqipëri: BE po ju...

“Fenomeni i trafikimit të lëndëve narkotike por edhe kultivimit në Shqipëri është duke u ndjekur në mënyrë intensive nga Bashkimi Europian”. Kështu u shpreh nga...

E habithme! Ari që kërkohet në Gorë/Kukës

Nga Azem Parllaku Kryesisht janë shqiptarët e Maqedonisë ata që, më së shumti kërkojnë gjurmët e pasurive të fshehura në nëntokën e bjeshkëve nga Vraca...

Edhe Hasi dhe Tropoja janë meritorë

Nga Azem Parllaku Nëpërmjet faqes zyrtare në internet të Presidentit të Republikës, një llogarie në rrjetin social Facebook të Bashkisë Kukës, dhe vetëm në pak...