Home Tags Kukesi

Tag: Kukesi

Sherr në studio/ Felaj: Kukësi, Flamur! Noka: E lashë yll bote,...

Deputetja e PS Ermonela Felaj e ftuar në studion e emisionit “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili në “News24”, duke komentuar “stinën e...

Schultz: Emigrimi nuk është alternativë, shqiptarët po kthehen duar bosh

Ambasadorja e Gjermanisë në vendin tonë Suzanne Schultz nga Kukësi ka deklaruar se emigrimi jashtë vendit nuk është alternativë, pasi shumë shqiptarë po kthehen...

Në Kukës bie bora e parë?

Gjalica e Koretniku, dy malet që rrethojnë Kukësin u zbardhën nga bora, duke i thënë lamtumirë vapës përvëluese të kësaj vere të tejzgjatur dhe...

Reportazhi i mediave angleze në Kukës, pse ikin fëmijët shqiptarë në...

Në sheshin e lojrave jashtë shkollës 9-vjeçare Skëndërbeu, grupe djemsh qëndrojnë në rreth, duke nisur një lojë futbolli dhe duke u përpjekur të strehohen...

Tronditëse/Deputetja jep Alarmin në Kuvend: Jeta e shumë fëmijëve e grave...

Deputetja e qarkut të Kukësit, Mimoza Hajdarmataj shprehu shqetësimin dhe tërhoqi vëmendjen e banorëve të kësaj zone për mosbraktisjen e vendit dhe për të...

Filloi dëbora e parë në Kukës (VIDEO)

Tashmë duket se dimri ka nisur zyrtarisht. Regjistrohen reshjet e para të dëborës në qarkun e Kukësit. Bora e parë të kësaj vjeshte ka filluar...

Një tas groshë për zotin Edison Ypi

Nga Azem Parllaku Përshtypjet e një udhëtim deri në Shishtavec të publikuara në gazetën Mapo, shkruar nga Edison Ypi, e kanë nxitur një debat i...

Shpallet në kërkim “i forti” i Kukësit , kundërshtoi dhe fyeu...

Pas publikimit një ditë më parë të një videoje denoncuese në Kukës, ku një i ri shante dhe fyente policin rrugor, që tentoi t’i...

Ambasadori austriak për trafikun e drogës në Shqipëri: BE po ju...

“Fenomeni i trafikimit të lëndëve narkotike por edhe kultivimit në Shqipëri është duke u ndjekur në mënyrë intensive nga Bashkimi Europian”. Kështu u shpreh nga...

E habithme! Ari që kërkohet në Gorë/Kukës

Nga Azem Parllaku Kryesisht janë shqiptarët e Maqedonisë ata që, më së shumti kërkojnë gjurmët e pasurive të fshehura në nëntokën e bjeshkëve nga Vraca...