Home Tags Monika Spahivogli

Tag: Monika Spahivogli

Jo sharje, por mirenjohje per greket!

Nga Monika Spahivogli I kemi share Greket pa fund! I kemi urryer dhe dashuruar (sic vetëm Mesdhetaret dine te bejne mes njeri-tjetrit)....I kemi shërbyer, na kane...

Une do behem une!

Nga Monika Spahivogli U bekova dy here Te tjerat s'kane vlere Pasuria s'ka fund Besimi e mund Pasuria genjen Here iken, here vjen Lumturia s'do shume Vec nje perqafim fatlum Mirnjohja s'bertet Lutet, shpreh,...

Droga me e keqe: Duhani – DROGA e lejuar!!!

Nga Monika Spahivogli Duhani, duhet te ndalohet me ligj!!! Une teksa fik cigaren ne nje pakete te vjeter lexoj: Duhani VRET!!! -Uhhh.....u bëra per cigare (them me...

Lajme te trishta nga Katundi Bllok…

Nga Monika Spahivogli Ne katundin Bllok kalon Matilda, nje "vajze" nga Burreli qe kerkon pune. Ka nje femije ne xhepin "kangur" qe eshte djali i...

Shprehjet e “mençura” popullore…

Nga Monika Spahivogli Shprehjet e "mençura" te një pjese te popullit tone qe shquhet per....por, qe i tmerrojnë femijet tane: -Qe te mbaj fjalën, ther djalen...

Gëzuar Shen(vari…)lentinin miqtë e mi!!

Nga Monika Spahivogli Sot kam dëgjuar shume, mbase me shume sec duhet: Kater ikje te trishta, dy ditëlindje te mrekullueshme, 100 sharje nga motrat... 3 vete...

Do pres me durim qe te behesh serish miku im!

Nga Monika Spahivogli Mos me bej thirrje ne FB miku im qe te njoh prej vitesh per t'u bashkuar me kauzen tende (tyren). Nuk te...

Portretin e hajdutit nuk e bej dot sepse ka 100 fytyra.

Nga Monika Spahivogli Portretin e hajdutit nuk e bej dot sepse ka 100 fytyra. Here është i verdhe, me kapuç dhe syze. Here here ka kostum...

Lajme nga Katundi Bllok…

Nga Monika Spahivogli Ne Katundin Bllok...(upss...ju lodha) kalon sot nje nene me floke te bardha...shume e moshuar! Ndalon mes makinave, ndalon dhe nuk di ku dhe...

Doni nje pune ne Katundin Bllok? Behuni parkues makinash…!

Nga Monika Spahivogli X5, Porsche, Mercedes....Ferrari... e ku di une se si i kane emrat, parkojne para dyqanit tim! Djem me veshje trendy (qe tashme kane...