Home Tags Siria

Tag: siria

Lufta e madhe te dera, shqiptarët të përçarë… Nga Artur Zheji

Paralajmërimet e Vladimir Putinit u anashkaluan. Aleanca Perëndimore, e goditi Asadin, mik të Rusisë dhe kasapin e popullit të vet. Tani Lufta e Ftohtë e...

Siria, Putin kërcënon SHBA dhe Europën

Historia do t’i vendosë gjërat në favor të Sirisë, e SHBA tashmë është përgjegjëse për një zinxhir “vrasjedh të përgjakshme” në vende të tjera,...

Erdogan mesazh popullit: Bëhuni gati për luftë…

Presidenti turk mendon se Siria do të sjellë konfliktin e tretë botëror. Duke folur nga një eveniment për shëndetësinë, Rexhep Taip Erdogan, tha se...

Raporti britanik/ A ka furnizuar Shqipëria me armë ISIS?

Një hetim trevjeçar në Irak dhe Siri i kryer nga “Conflict Armament Research” (CAR) e rendit edhe Shqipërinë në tabelën e vendeve prodhuese, nga...

Vritet në Siri shqiptari që kërcënonte se do të marshonte në...

Mediat zvicerane raportojnë se xhihadisti shqiptar nga Maqedonia, që kërcënoi me sulme Evropën dhe konkretisht Zvicrën, është vrarë nga një sulm ajror i SHBA...

Trump-Putin, akord për Sirinë, terrorizmin dhe Korenë e Veriut

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, si dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, kanë diskutuar përmes telefonit mbi mundësitë e...

“Lajmëtari i Zotit”: Lufta e 3 Botërore fare afër; parashikon “vdekjen...

Një mistik që supozohet se parashikoi fitoren e Donald Trump si Presidenti i SHBA-së, ka pohuar se di datën kur Lufta e 3 Botërore...

Vjen paralajmërimi për SHBA : “Kujdes në Siri, lëvizjet e radhës...

Rusia, Siria dhe Irani kanë paralajmëruar SHBA-në që të përmbahet nga sulmet e tjera në Siri duke thënë se lëvizjet e njëanshme mund të...

Bibla parashikoi sulmet në Siri, dalin shkrimet që po “trembin” ekspertët

Si besimtarët, por edhe jobesimtarët janë habitur së fundmi me tekstet e ndryshme që kanë dalë në lidhje me sulmet në Siti. Vargu Isaia 17:3...

Rusia dhe Irani i tregojnë dhëmbët SHBA-ve: Nëse kaloni edhe njëherë...

Një qendër e përbashkët ushtarake e përbërë nga forcat e Rusisë, Iranit dhe forcave të tjera që mbështesin presidentin sirian Bashar Al Assad, kanë...