Home KRYESORE Ja letra prekëse e adoleshentes nga Fieri qe humbi betejën me kancerin...

Ja letra prekëse e adoleshentes nga Fieri qe humbi betejën me kancerin (foto)

Një vajzë 17-vjeçare nga Fieri ka humbur fatkeqësisht luftën me kancerin. Në këtë moment të vështirë, Aleksandra Zaranjaku nisi të mendonte për të dashurit e saj që do të linte pas.

Vajza-letra, Ajo u shkroi një letër vërtetë prekëse, familjes dhe të dashurit të saj. Letra është publikuar nga “Shqiptarja.com”.

Ajo u shkruan prindërve dhe u kërkon falje që do të largohej nga kjo botë dhe do t’u shkaktonte dhimbje.

LETRA E PLOTE

Se besoj që e kam kaq të shkurtër jetën dhe se di sa do mund të jetoj, po shkruaj këtë letër për familjen dhe disa persona të veçantë kur ta shihni ju lutem mos qani, ky ishte fati im.

Mami, babi ju dua shumë mos u mërzisni kështu ishte e shkruar nuk kemi çfarë të bëjmë, doja t’iu kërkoj ndjesë që po iki kaq e re. Ju dua ju mbldhni forcat ndoshta s’jam me ju po jam në zemrën tuaj.

Vëllezërit e mi të dashur Neri, Enea, yjet e motrës mos u mërzisni do jem pranë jush dhe pse nuk jetoi më, ju kërkoj ndjesë qe po iki kaq shpejt po do jem në zemrën tuaj.

Elis ti je dashuria e jetesës time më fal qe nuk jam me ty, të lash vetëm por do jem me ty çdo çast minutë, sekondë të premtova do të doja deri në vdekje ja te desha më ke bërë pik në zemër.

Kujtim ti je njeriu që pata pranë çdo çast je vëllai im ishe ti që më ndihmove të ec para kur të bija të ngrija kokën dhe thosha s’kam gjë, jam mire po dhe tani jam mirë. Më fal që po iki, po kështu ishte e shkruar. /shqiptarja.com

Share: