Home KRYESORE Rikthehet “Luciferi”, por nuk do mungojnë edhe stuhitë

Rikthehet “Luciferi”, por nuk do mungojnë edhe stuhitë

Rritje temperaturash ne ditet ne vijim, por kujdes edhe nje stuhi e mire pritet te perfshije vendin.

Meteoalb parashikon se rritja e temperaturave do te kulmoje te enjten, por fundjava do te sjelle stuhine.

Parashikimi i Meteoalb

Rriten sërisht temperaturat në territorin shqiptar, rritje që kulmon të enjte – të premten por mbetemi në periferi të valës së të nxehtit duke bërë që temperaturat të ngjiten maksimalisht në 36 – 37°C.

Të dielën në mbrëmje dhe gjatë së hënës pritet një tjetër stuhi dhe shira në pjesën më të madhe të territorit POR sërish pas stuhisë, mot kryesisht i kthjellët dhe rënie e temperaturave me 5 – 6°C, më e ndjeshme në vlerat e mesditës./lapsi.al

Share: