Home KRYESORE Video/Rakipllari “perplaset” me Zogaj dhe Nanon: Gjermania nuk kërkoi…

Video/Rakipllari “perplaset” me Zogaj dhe Nanon: Gjermania nuk kërkoi…

Dorëheqja e Saimir Tahirit ka nxehur debatin mes gazetarëve Preç Zogaj, Mustafa Nono dhe Robert Rakipllari. Teksa Nano dhe Zogaj besojnë se dorëheqja ishte një vendim individual i Tahirit, ndryshe mendon Rakipllari.

“Zogaj dhe Nano besoni se ky ishte një vendim personal i Tahirit. Qofshi ju që e besoni. Berlini nuk ka kërkuar arrestimin e Saimir Tahirit. Pra pse nuk arrestohet Tahiri? Deputetët i kanë thënë Ramës se Partia Socialiste dhe Mazhoranca, po bllokojnë hetimin e Saimir Tahirit. “, u shpreh ai.