Home KRYESORE Erion Veliaj poston fotot e policëve të lënduar

Erion Veliaj poston fotot e policëve të lënduar

Kryetari i Bashkisë së Tiranës poston në Twitter fotot e tre policëve që mbeten të lënduar në protestën e sotme para bashkisë. Prej disa ditësh aty protestojnë banorët e Astirit (Unaza e Re) që iu shemben shtëpitë e bizneset për projektin e Unazës së Madhe.

Banorët kërkojnë të takojnë Veliaj, por kryetari i bashkisë nuk i ka pritur. Ata sot hodhën shaksha dhe tymuese, ndërsa tentuan të hynë me force ne bashki.

Pasi përfundoi protesta, Veliaj shkroi në Twitter.

“Mirenjohje te thelle policeve bashkiake per qytetarine perballe partise se dhunes, hurit e zjarrit! 🙏
Sherim te shpejte 3 oficereve te plagosur!

Si tek Lodrat, Sheshi & Pazari, puna do e munde dhunen, dhe qyteti do triumfoje mbi barbarine!
Ta harrojne, Tirana nuk ndalet me!”

Lexo edhe:

protesta e banoreve te Unazes se Re perpara Bashkise se Tiranes

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

Erion Veliaj 🚴‍♂️🌳⚽️🇦🇱

@erionveliaj

Mirenjohje te thelle policeve bashkiake per qytetarine perballe partise se dhunes, hurit e zjarrit! 🙏

Sherim te shpejte 3 oficereve te plagosur!

Si tek Lodrat, Sheshi & Pazari, puna do e munde dhunen, dhe qyteti do triumfoje mbi barbarine!

Ta harrojne, Tirana nuk ndalet me!✌️

Share: