Home KRYESORE “Zemra e tij nuk duroi dot më”, ndërron jetë sapo u kthye...

“Zemra e tij nuk duroi dot më”, ndërron jetë sapo u kthye nga protesta naftëtari i Fierit (EMRI)

Një nga punonjësit e rafinerisë, naftëtari Artan Voshtina, ka ndërruar jetë, në Fier. Ai ka pësuar sulm në zemër, sapo është kthyer nga protesta për në shtëpi.

Ngushëllime familjes i ka shprehur edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi, i cili i fton naftëtarët e tjerë të vazhdojnë protestën për Artanin dhe familjen që ai la pas, pa harruar edhe djersën e tyre, 27 pagat e mbetura pas.

Postimi i Luan Baçit:

Sapo mesova, per nje lajme te trishte.

Ndahet nga jeta, nje nga protestuesit, e rafineris, naftetari

Artan Voshtina, banues ne Fier.

Artani la pas bashkshorten dhe dy femijet e tij i la ne nje kohe, qe ata kane shume nevoj per Artanin

Sot, pasi u kthye nga protesta, i trishtuar, i merzitur i stresuar, zemra e tij nuk duroi me.

Teknolog specialiste prej shume vitesh, ne uzine, i pa paguar dhe i keq trajtuar si shume kolege te tij te punes.

I perkushtuar per punen, shoqerine dhe familjen e tij.

Ky shtet, kjo qeverri e korruptuar, keta bandite dhe hajdut, kontribuan, shume forte, per fatin e tij te rishte.

Ngushullime te sinqerta dhe te ndjera familjes.

Ngushullime, edhe ju kolege, te punes, te Artanit protestues dhe greviste te urise.

Mos e harroni Artan Voshtinen, protestoni edhe per Artanin, protestoni pa u ndaluar per familjen dhe femijet e tij.

Ata kane shume nevoj sot, per ndihmen e te gjitheve.

Share: