Home Ja Pse Shqipëria nuk behet si Zvicera Ta gezosh pensionin 13.100 lek Sotiraq Bratko!

Ta gezosh pensionin 13.100 lek Sotiraq Bratko!

“Na mbive” ne sy o Tirke…

Nga Ilir Jano

Na mbive ne sy Sotiraq Bratko…hapim televizorin, ne filmat shqiptare pothuajse cdo dite TI, ne shfaqjet me te suksesshme te skenes, pothuajse gjithmone TI, mes miqsh e shokesh, pothuajse gjithmone

TI… i nderuar dhe respektuar, gjithmone TI…I vleresuar nga publiku shqiptar, po e po TI…dhe sot qe ke marre statusin e “pensionistit” perseri mbetesh TI, me syte e qeshur dhe buzen ne gaz…

I buzeqeshur, ndonese pensioni yt eshte 13.100 lek, i buzeqeshur, ndonese “te medhenjte” lart i kane kursyer titujt per ty…, i buzeqeshur, ndonëse “i braktisur” nga ata qe aq shume te afrojne kur ju duhesh…

I buzeqeshur miku im, sepse TI je ai qe rralle kush behet…je AI qe te gjithe te vleresojne, je Sotiraq Bratko i madh i skenes dhe ekranit…

Mos u merzit artist i madh…ti ke respektin e mirenjohjen e te gjitheve!!!

Share: