Home KRYESORE “Jeta ime ka qenë vetëm ato 18 vite”, Flutura Açka përlotet në...

“Jeta ime ka qenë vetëm ato 18 vite”, Flutura Açka përlotet në “Dola te Ola”, zbulon si e thërriste i biri

Deputetja dhe shkrimtarja e njohur Flutura Açka ishte e ftuar mbrëmjen e kësaj të diele në “Dola te Ola”.

Ajo rrugëtoi nëpër kujtime me anë të fotografive, duke bërë një rrëfim të rrallë për jetën e saj.

Teksa u shfaq një fotografi ku ajo mbante në krahë të vogël, djalin e saj të ndjerë, shkrimtarja tha se të qenurit nënë ishte prova më e bukur. Deputetja tregoi se ndryshe nga shumë mike të sajat të cilat kanë qenë të përkushtuara në karrierë, ajo gjithmonë e ka dëshiruar dhe kërkuar mëmësinë.

Flutura mes emocioneve rrëfeu marrëdhënien e ngushtë dhe shumë të veçantë që ka patur me të birin i cili siç tha e kishte pagëzuar me emrin Flutneshë (një miksim i emrave Flutura dhe burrneshë). “Jeta ime ka qenë vetëm ato 18 vite”, tha Açka, duke u përpjekur gjatë gjithë kohës të mbajë lotët që gjithësesi nuk mund t’i fshihte.

Në programin “Dola te Ola” u shfaq edhe një fotografi, për të cilën Flutura tha se është realizuar në 10 ditët e fundit të jetës së djalit të saj. Mes lotësh shkrimtarja zbuloi se i biri nuk dëshironte që të bënte fotografi kur ishte sëmurë, pasi nuk donte që prindërit e tij ta mbanin mend ashtu.

Shkrimtarja e njohur tregoi se deri ditën e fundit të jetës djali i saj ishte i buzëqeshur, sikurse shihej në fotografitë që u shfaqën në studio.

360grade.al

Share: