Home 2015 October 14

Daily Archives: 14 October, 2015

Mbyllet Agon Channel…

Nga Behar Gjoka Mbyllet goja e një njeriu në botë dhe të tjerët reagojnë…Tek ne, mbyllet një televizion dhe nuk ngjet asgjë… Pronari, nëse ka...

Fëmijët nuk duhet të keqpërdoren nga Bashkia!

Nga Erion Kristo Te them te verteten nuk me pëlqeu fare nisma e Bashkisë Tirane për te vendosur neper stacionet e autobusëve fytyrat e nxenesve...

Vetëtin mbi det…

Nga Alban Bala Vetëtin mbi det. Tani vetëm kujtimet Jane ende te ngrohta - shira te një tjetre kohe. Vera flenë mbi trëndafila te harruar ndezur Dhe era...

Mua s’më lejohet qëndrimi në botën e poezisë

Nga Arben Abazaj Mua s'me lejohet qëndrimi ne boten e poezisë, e ç'mund te bej aty pa ty?! Ndaj futem tinëz vjedh disa vargje, ne zemër i shkruaj,...

Pse nuk e heton Llalla Beqjan?

Nga Leonard Bakillari Ilir Beqja është ministri me i përfolur për korrupsion, abuzim me detyrën dhe përfitim nga tenderat publike, por cuditerisht i pa hetuar...

Çfarë e mërzit me shumë gjigantin Erion Kristo?!

Gazetarin dhe profesorin shume te njohur ne Media Erion Kristo e mërzit pa mase iracionaliteti i shoqerise sone e cila nuk reagon fare ndaj...

Partia FORCA RINIA

Askush nuk e besonte por vetëm për pak muaj te rinjtë e partisë "Forca Rinia" me anëtaresi me moshe mesatare 25-27 vjeçare munden te...

Na ishte një herë Vlora…!

Nga Arben Abazaj U tha llumi mbeti pluhuri! Ky është edhe me i keqi! Po te besh një shëtitje nga Kali I Trojës tek sheshi...

Malli për nënën dhe dhimbja që lë pas…

Nga Marsela Xhafa Mëngjesi i kësaj dite më gjeti të trishtuar... Ti nuk je më... Po rrokulliset ditë pas dite plot dy vjet që sytë...

Ndryshimi ne “Ligjin për Barnat dhe Shërbimin Farmaceutik” heq sigurinë e tyre.

Sot zhvillova nje takim ne departament me disa gazetare te afert me sistemin shëndetësor, kryesisht te medias se shkruar, per tu shpjeguar dhe nje...