Home 2015 November 2

Daily Archives: 2 November, 2015

Disa mendime për Sistemin e Drejtësisë!

Nga Ervis Zholi, Avokat Sistemi i drejtësisë është jo vetëm nder me te rendesishmit, por njekohesisht edhe një nder me te përfolurit e problematiket... Drejtësia...

Majlinda Bregu, Sjellja e policisë lajmi i vërtete…

Majlinda Bregu sot ne raport me ngjarjet e studenteve dhe kryeministri Rama flet si Ish ministre e integrimit, ish pedagoge e universitet dhe deputete opozitare...

A godasin realisht pyetjet e gazetares amerikane edhe Kryeministrin?

Nga Spartak Ngjela Cilët godet realisht procesi i pyetjeve të gazetares amerikane? Po Kryeministri shqiptar? Sfida e madhe e gazetares të Zerit të Amerikës duhet ta godasë...

Danaj: Vucic pranon mbrojtjen raketore ruse kunder BE

Nga Koco Danaj Tashme Vucic doli hapur. Hoqi edhe masken e fundit. Tashme para kujtdo qendron "Shesheli" i ri serb. Por me i armatosur se...

Gjykata E Strasburg-ut rrezoi intrigantin Gruevski…

Nga Baton Marku Sllavët e kanë për traditë firmosjen e marrëveshjeve , kurse zbatimin e tyre e kryen në Kalendat Greke , nga kjo traditë...

Dritan Hila, Nuk jemi ne kohen e Berishes, qëlloni me veze për Kulen…

Analisti Dritan Hila nuk mungoi te komentoje zhvillimet e sotme te cilat i quan eveniment ne kulturën politike shqiptare, por me skepticizmin qe e...

Avokati i Popullit pengohet te kontaktoje studentet e ndaluar!

Sipas njoftimeve afër Drejtorisë se Policisë ne Tirane përfaqësueset e Avokatit të Popullit fillimisht u penguan të kryejnë detyrën e tyre kushtetuese, duke mos...

Si e mendoj unë rinine e universitetit dhe reformen

Nga Klodi Hoxha, Studentja qe mendohet se goditi me veze makinen e kryeministrit Ç'do të ndodhë kur gjimnazistët të mos mund ta vazhdojnë arsimimin e...

Bojkoti studentor funksionon…

Ky është artikulli qe ka frymëzuar studenten Klodi Hoxha e cila mendohet qe është studentja qe ka qëlluar me veze makinën e kryeministrit Edi...

Kur goditen me vezë liderët….

Nga Lutfi Dervishi Dy vjet më parë në mesin e fushatës elektorale, ish lideri laburistëve Ed Miliband u godit nga një "breshëri" vezësh nga një...