Home 2017 March 2

Daily Archives: 2 March, 2017

Dimensionet e krizes qe shtyjne Maqedonine ne humnere

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Presidenti Ivanov, me deklaraten e fundit dhe me refuzimin per t"ia kaluar mandatin per krijimin e qeverise liderit te partise...

Përfaqësuesi i partisë së Trump në “Çadrën e Lirisë”

Në “Çadrën e Lirisë” kur po zhvillohej protesta e opozitës sot, mori pjesë edhe një përfaqësues i Partisë Republikane në SHBA, dmth partisë së...

Një çadër për të shpëtuar Maqedoninë

Nga Azem Parllaku WMRO, partia e telasheve në Maqedoni nuk e pranon që, gjuha shqipe të jetë e barabartë, e pranueshme dhe e respektuar. Të...

Shpërthen ambasadori i SHBA: Jemi të dëshpëruar nga vendimi i Ivanov

Ambasadori amerikan Xhes Bejli i ka bërë thirrje presidentit Gjorge Ivanov që edhe njëherë ta shqyrtojë vendimin për mosdhënien e mandatit. Bejli u shpreh se...

Rusia: Të ndalohet përzierja e jashtme në punët e brendshme të Maqedonisë

Ministria e Jashtme e Rusisë është prononcuar sërish për krizën në Maqedoni. Përmes një njoftimi zyrtar në faqen e saj të internetit, MPJ ruse...

Bushati ne takimin me te gjate me homologun Kotzias, asnjë fjale për ceshtjen Çame?

Ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati është duke zhvilluar një vizitë pune në Athinë, ku është takuar me homologun grek Nikos Kotzias. Ministrat kanë biseduar...

Mogherini: Ivanov të ndryshojë vendimin për mandatimin Zoran Zaev

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, gjatë vizitës në Maqedoni, deklaroi se Presidenti Gjorge Ivanov gaboi me refuzimin e mandatimit të Zoran...

Ambasadori Lu gazetareve: Lavdëron Ilir Metën dhe përkrah disa qëndrime te PD

Ambasadori amerikan Donald Lu ka pasur sot një drekë punë në selinë e ambasadës ameriakne në Tiranë me gazetarët Ilva Tare, Sokol Balla, Mero...

“Veliera”, aktivistët i vendosin shiritin “skenë krimi” ministres Kumbaro

Përfaqësues të shoqërisë civile janë përplasur sot me ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe kjo ka ndodhur gjatë një dëgjese lidhur me projektin “Veliera”...

Lorela Garuli, midis Psikologes dhe Gazetarisë

Nga Era Cela Është e diplomuar për psikologji dhe e ushtron profesionin e psikologes, por që e vogël ka pasur pasion televizionin që me kalimin...