Home 2017 July 13

Daily Archives: 13 July, 2017

Aleanca Popullore i heq mandatin Idrizit te PDIU…

Hapja e kutive ne Komisionin Qendror te Zgjedhjeve (KQZ) konfirmoi mos futjen ne parlament te kryetarit te PDIU, Shpëtim Idrizi. Vete Shpetim Idrizi beri dhe...

IKMT sulmon nje biznes te sukseshem. Nese Rama nuk reagon, partneriteti shtet-biznes ne rrezik...

Nga Artur Nura IKMT u raportua nga te interesuarit se prishi organizimet e nje feste verore ne Livadh, realizuar nga nje biznes privat i nderuar...

Shteti, shëndeti mendor dhe shoqëria

Nga JETA TOÇILA Ai është një burrë rreth të dyzet-ave, ose ndoshta dhe më i ri. Rrobat i ka të grisura dhe druaj se nuk...

Në këtë natë ne u shkëputëm nga toka mëmë, Shqipëria!

Marrë nga libri “Guri fundit i dominos(ë) të Ilir Demalia         12 korrik -13 korrik 1990 Në mëngjes një gjëndje e përzishme, megjithëse ishte dita e fundit...

SHBA zbarkon trupat ushtarake. Çfarë po ndodh në Kosovë?

Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 19 korrik do të dërgojnë në Kosovë 500 ushtarë të rinj nga Teksasi, Karolina e Veriut, Kalifornia dhe...

E tmershme! Burri hidhet nga autobusi, përplaset me një furgon

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Korçë, ku një person ende i paidentifikuar është hedhur nga dera e autobusit. Mësohet...

“Lista e të korruptuarve?! Rama duhet të ishte në krye të saj”. Ja kush...

Ish-ministri i Shëndetësisë, Maksim Cikuli, ka reaguar për listën e publikuar nga kryeministri Rama me 100 personat e denoncuar për korrupsion në faqen e...

“Lista e zezë”/ Rama i kthehet keq avokatit…Ja cfare i thotë:

Edi Rama si zakonsht replikoi perseri me komentuesit në Facebook që dënojnë publikimin e emrave në një listë ku janë përfshirë mbi 100 zyrtarë...

Mentor Petrela Edi Ramës: Krahasuar më atë që i bënë komunistët gjyshërve, kjo në...

Neurokirurgu i njohur botërisht është pjesë e listës së zezë të kryeministrit Rama, që përzgjodhi nëpunësit abuzues me detyrën. Duket se lista e Ramës...

Kaos me peticionet në PD, kallëzime penale per firmat

Dega e Partisë Denmokratike në njësinë nr.7 në Tiranë ka përgënjeshtruar pretendimin se anëtarët e saj kanë hedhur firmat mbi një peticion kundër zgjedhjeve...