Home 2017 July 17

Daily Archives: 17 July, 2017

Bernard Leone Shehaj, andato mentre aveva 5 anni e ritorna come imprenditore in Albania

Artur Nura: Un caro saluto agli ascoltatori di Radio Radicale da cui propongo per la rubrica Albania italianofona l'intervista all' imprenditore italo-albanese Bernald Leone Shehaj. Grazie...

Me aksidentuan bashkeshorten dhe nuk duan te denojne fajtorin!

Nga Petro Luarasi DENONI KRIMIN PER TE MBROJTUR JETEN! Kam njoftuar se në daten 16 mars 2017, ora 12,55, 21 vjecari Rei Artan Shehu, aksidentoi para...

Ruiz Calavera: il processo del vetting inizierà a settembre

In un’intervista con Deutsche Welle, il Direttore dell’Operazione di Monitoraggio Internazionale (ONM) Genoveva Ruiz Calavera ha parlato dell’inizio della procedura di controllo e ha parlato della...

Foto/ Demontimi i municioneve, ministret e Ramës ‘i përvishen’ punës në Gjirokastër

Në Gjirokastër kam përfunduar demontimi i municioneve në dy zona të shpallura si më të rrezikshmet, në Picar dhe Kordhocë. Gjatë ceremonisë të zhvilluar me...

Letra e një ish prostitute: Si ju shita deputetit dhe ai më shiti te...

Në redaksinë e 360grade.al, ka mbrritur një letre e dhimsur, të cilën kane vendosur ta botojnë me iniciale dhe me shkurtime, sepse rrëfen se...

Arrestohet mashtruesja/ Premtonte punë në administratë, ja skema që përdorte

Specialistët e Sektorit për Krimin Ekonomik dhe Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan kryen operacionin policor, ku vunë në pranga një 28 vjeçare. Policia...

Ngriti Elvana Gjatën, tashmë Flori “zë” Arilena Arën

Edhe pse e re në moshë, Arilena Ara ja ka nisur të bëjë zhurmë në Europë. Kënga e saj “Nëntori” prej muajsh renditet në vendet...

100% e serbëve kërkojnë rikthimin e shërbimit të detyruar ushtarak

Pothuaj 100 për qind e qytetarëve të Serbisë janë për rikthimin e shërbimit të detyrueshëm ushtarak në vend, njoftojnë medie nga Beogradi. serb i Mbrojtjes...

Patozi shpall lëvizjen e re brenda PD-së, tre deputetë aktualë i bashkohen takimit në...

Nga qyteti i Korcës ku ishte për një takim me mbështetës të Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka shpallur “Lëvizjen për Ringritjen e PD”. Ai tha...

“Shqipëria nuk dështoi në Trieste”, Berisha: Rama nuk gënjeu…

Sali Berisha ironizoi Edi Ramën në lidhje me pretendimet e këtij të fundit, se Shqipëria doli me më shumë projekte se të gjithë vendet...