Home Tags Romana Vllautin

Tag: Romana Vllautin

Vasili pyet: Cilës Vlahutin t’i besojmë?

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka shpërthyer kundër ambasadores së BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin, duke e akuzuar si gënjeshtare. Pas deklaratave...

Pollo ngre dyshime për informimin e Brukselit për kanabisin në Shqipëri,...

Kryetari i Komisionit të Integrimit Europian në Kuvend, Genc Pollo i ka drejtuar një pyetje ambasadores së BE-së, Romana Vlahutin në lidhje me informimin...

Vlahutin takohet me Kryemadhin në Kryesinë e Kuvendit, por ja çfarë...

Ambasadorja e BE Romana Vlahutin zhvilloi një takim me Kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi, në Kryesinë e Kuvendit. Vlahutin i dorëzoi Kryetares së LSI Strategjinë...

Vasili, ambasadores Vllautin: Kush te pengon te flasesh per asgjesimin e...

Nga Petrit Vasili Kush dhe çfare....e pengon zj.Vlahutin te flase per asgjesimin e ONM? Vlahutin ndersa jep opinione per strategjine e zgjerimit te paraqitur ne Bruksel...

Donal Lu tha: politikanët të mos fajësojnë te huajt, por te...

Në Shqipëri, ka patur kritika kohët e fundit ndaj Ambasadës amerikane për mbajtjen e qëndrimeve të dyfishta lidhur me reformën e drejtësisë. Në përgjigje të...

Fatos Lubonja: Lu dhe Vlahutin po instalojnë një regjim në Shqipëri!

Analisti Fatos Lubonja ka deklaruar të martën se zgjedhja e kryprokurores së re, Arta Marku është një proces i dështuar. Gjatë një interviste në “News...

Po tërmete nuk bien këtu? Nga Ylli Dylgjeri

Në vendin tim ka stabilitet politik dhe tektonik! -sqaroi ciceroni danez, kur ekipi i drejtorëve të policisë vizitoi në Kopenhagen të Danimarkes shtëpinë e parë...

Vlahutin: BE ka investuar miliona në Shqipëri, por institucionet këtu nuk...

Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin, ka folur me tone të ashpra për krimin e organizuar ne Shqiperi. Ajo tha se krimi ekziston në shumë...

Lidhjet e politikës me krimin, ja 4 ermat qe përmend Lu

Perseri i ashpër dhe i drejtpërdrejtë është treguar Ambasadori Amerikan Donald Lu, teksa i është referuar lidhjeve të krimit me politikën në vendin tone. Në...

Çështja “Tahirit”, ambasadorja Vlahuttin “habit” mediat

Në mbledhjen javore të ambasadorëve të Bashkimit Europian, e cila kryesohet nga Vlahutin, kësaj të fundit i është kërkuar prononcim publik për çështjen Tahiri,...