Home Tags Vlore

Tag: vlore

EMRAT/ Ja kush janë personat që u qëlluan me armë zjarri...

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës, pranë kishës ortodokse, duke lënë pas tre të plagosur, njëri...

Ja kush është drejtoresha e preferuar Ramës që u shkarkua pa...

Prej më pak se një jave, drejtoresha e shërbimit social në Vlorë, Ines Stasa është shkarkuar nga detyra në mënyrë të menjëhershme dhe pa...

Italiani vdiq në spitalin e Vlorës, bashkëshortja akuzon mjekët

Një 45-vjeçare nga Vlora ka denoncuar në Polici mjekët e spitalit rajonal, pas vdekjes së bashkëshortit të saj italian. Ajo i ka akuzuar bluzat e...

E rëndë! Në Vlorë, nënë e bir fillimisht janë vrarë, më...

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Vlorë. Nënë e bir kanë humbur jetën rreth orës 4:20 minuta të...

Vlorë, pallati i vjehrrit të Bashës Strasburgu: 13 mln € pronarëve

Pallati u shemb nga INUK në 2013 sot Gjykata e Strasburgut ka shpallur fajtor shtetin shqiptar për prishjen në Vlorë më datë 4 dhjetor 2013 të...

Vlorë, digjet gjatë natës makina e zyrtarit të drejtësisë

Makina e drejtorit të Shërbimit të Provës në Vlorë është djegur gjatë natës, Policia tha se “në orën 01:35, në lagjen ‘’Isa Boletini’’ ka...

Berisha: ‘Eskobari’ i Shqipërisë emëronte policët në Sarandë dhe Delvinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar të dielën se baroni i drogës, Klement Balili ka emëruar punonjës të policisë në komisariatet e Sarandës dhe Delvinës. Referuar...

Zbarkon ushtria në Fier dhe Vlorë, FA gati për evakuim banorësh...

Forcat e Policisë së Shtetit, Zjarrfikësve dhe Ushtrisë jane ne terren per te ndihmuar banoret e prekur nga permbytjet ne te gjithe vendin. Situata...

Çfarë po ndodh minutë pas minute në Shqipëri, zonat që po...

Nga rreshjet e shiut  është përmbutyr edhe lagjja “18 Shtatori”, “Granic” në Gjirokastër. Fieri Ka pasur rreshje intesive gjatë natës dhe ende vazhdojne edhe tani. Gjanica...

Parashikime alarmante: Nga nesër, mundësi përmbytje me prurje shumë të larta...

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit njofton se përgjatë datave 30.11.2017 dhe 1 e 2.12.2017 priten reshje shumë intensive, pothuajse në të gjithë...