Home KRYESORE Djali është mashtruar qe përfundoi ne luftën e Sirisë!

Djali është mashtruar qe përfundoi ne luftën e Sirisë!

Një ditë pas lajmit të vrasjes në Siri të Mariglen Dervishllari sot ka reaguar edhe familjarët e tij ne Pogradec. Ata janë janë shprehur se lajmin e kanë mësuar nga mediat, ndërsa Marigleni ndodhej në Siri prej një viti bashkë me gruan dhe dy fëmijët. Familjarët e 27-vjeçarit nga Rrëmenji i Pogradecit u shprehën se që nga periudha e largimit e dini qe ata do iknin ne France. familja tha se ata nuk kanë kontaktuar asnjëherë me djalin e tyre dhe se po ta kishin marre vesh kete zhvillim me shpejt nga ana shërbimeve ne Shqipëri ata mund ta kishin kthyer nga kjo rruge krejt e gabuar! Te paktën kështu ka deklaruar Demiri, i ati i Dervishllarit për “Report Tv

Share: