Home KRYESORE Djali i Bin Laden është martuar me vajzën e terroristit të sulmeve...

Djali i Bin Laden është martuar me vajzën e terroristit të sulmeve të 11 Shtatorit

Hamza bin Laden, djali i lideri të al-Qaida është martuar me vajzën e Mohammed Atta, liderit të rrëmbyesve të avionëve dhe sulmeve të 11 shtatorit, sic bëjnë me dije familjarët e tij.

Martesa është konfirmuar nga vëllezërit e Osama bin Laden, Ahmad dhe Hassan al-Attas, në një intevistë për “The Guardian”. Ata besojnë se Hamzai kishte marrë një post drejtues në al-Qaida dhe kishte për qëllim të hakmerrej për vrasjen e të atiti, i cili u qëllua për vdekje gjatë një kontrolli ushtarak në Pakistan .

Hamza bin Laden është djali i njërrës prej tre grave të mbijetuara të Osama bin Laden. Khairiah Sabar, jetonte me të shoqin në Abbottabad, pranë një bazë ushtarake në Pakistan, kur ai u vra.

Që nga ajo kohë, I biri ka bërë disa deklarata publike për të nxitur luftë në Washington, Londër, Paris dhe Tel Aviv. Ai është parë si zëvendës i liderit të grupit, Ayman al-Zawahiri./ Opinion.al

Share: