Home 2016 March 8

Daily Archives: 8 March, 2016

Doda: Ajo qe beri Rama me grate socialiste eshte e turpshme

Deputetja Mesila Doda ne nje status te saj ne Facebook, pasi ka ndjekur takimin e kryeministrit Edi Rama me grate socialiste dhe shfaqjen direkte...

Turp! Thyejnë skulpturën e Idriz Seferit, “se është katolik”?!

Nuk e duan skulpturën e atdhetarit Idriz Seferi, “sepse është katolik”, kështu thotë skulptori i kësaj vepre e cila u shkatërrua nga disa banorë...

Ilir Meta kunder Erion Veliaj per parkun…

Një nga arsyet e protestave kundër këndit të lojrave tek Liqeni, artikuluar nga shoqëria civile, është mungesa e transparencës dhe kjo duket eshte nenvijezuar...

Manifestim per te kerkuar barazi ne politike! 50% gra dhe vajza ne Kuvend!

8 Mars 2016 - Përfaqësues nga grupe të ndryshme të shoqërisë civile, gra, vajza, djem, të rinj dhe të reja, të inicuar nga Rrjeti...

LSI një sipërmarrje kriminale…pritet mbrotja nga Avokat Ngjela…

Nga Ylli Dylgjeri "Fakti që të gjithë shqiptarët e dinë se LSI është një sipërmarrje kriminale, dhe sipërmarrja kriminale vazhdon të mbledhe para si një...

Taksa e Bashkise Tirane per Arsimin eshte antikushtetuese

Nga Besnik Aliaj F O K U S : Taksa e Bashkise Tirane per Arsimin eshte antikushtetuese sepse arsimi publik eshte falas. Ajo eshte dhe e...

Komisioni i Garancive Statutore ne PS i shmanget pergjegjesise…

Nga Mimoza Hafizi Sot morëm nga Komisioni i Garancive Statutore (KGS) Vendimin zyrtar lidhur me kërkesën e 12 antarëve të PS për interpretim dhe zbatim...

Gra te emancipuara dhe gra avatare

Nga Artan Fuga Mire mo 8 marsi, urime te gjitheve, po si ta masim emancipimin e grave! Me numrin e femrave ne poste drejtuese??? Mbase! Por nuk eshte...

Urime Tetë Marsin grave dhe ndjesë!

Nga Lis Bukuroca Për fat të keq, në atdhe, shumë gra nuk kanë fituar barazinë dhe lirinë siç fituam ne burrat. Na duhet akoma kohë...

Shqiptarja Erisa Terolli, që fitoi bursë nga “Google”

Nga Juli Loloçi Lajmi sensacional i këtij fillimviti sigurisht do mendohet ai që Kim Kardashian foli shqip në rrjetin social ‘Instagram’, falë grimierit të saj...