Home 2016 November 21

Daily Archives: 21 November, 2016

Lama ambasciatore Kosovo in Italia, gradimento Mattarella

Roma, 14 nov. (askanews) - Il presidente della Repubblica Sergio Mattarella ha concesso il gradimento per la nomina della signora Alma Lama ad ambasciatore...

EMIGRANTI DIPLOMAT?!

NGA HABERET E MITRO CELA U poq edhe Samiti I Diasporës. Delegatë u ngopën deri në lëfyt me mësime. Haleluja! Së pari, mësuan se politikanët e...

PATRIOTI I “SUMMITIT”

Nga Sokol Shameti Monologu teatral i Edi Ramës përpara një grushti të seleksionuar emigrantësh, të cilin ai e quajti “summit” erdhi në kohën kur kryeministri...

Gazetari Koka: Mirela Ruko, a e njeh ti Aranit Çelën?!…

Nga Bledian Koka Në fillim doli lajmi që i ati i Mirela Rukos është i dënuar në burg dhe publikuan vendimin e gjyqit për të. Më...

Ja si Rama i uron “Suksese në jetë” Beqajt…

Nuk kishte si të mungonte krijmtaria e artitistit Bujar Kapexhiu pas shprehjes së ministrit Ilir Beqaj. Ai i uroi “suksese në jetë” në mënyrë ironike...

Ja si i pergjigjet Berisha Balles qe e kërcënoi se do ta marrë me...

Pas deklaratës së kryetarit të Komisionit Hetimor për privatizimin e CEZ, Taulant  Balla, se i dërgoi shkresë Policisë të sjellin forcërisht ish-kryeministrin për të...

Rama sfidë televizive përballë 4 gazetarëve grekë

Në mungesë të një takimi me homologun e tij Tsipras, kryeministri shqiptar Edi Rama ka vendosur t'i drejtohet popullit grek përmes mediave të vendit...

Zbulohet gjeniu i rrjeteve sociale që i dha fitoren Donald Trump!

Përmbysja e rezultateve në zgjedhjet presidenciale në SHBA, ishte një surprizë e për disa të tjerë një shok i mandh. Por duket se rusët dalin...

SA MËNYRA KA PËR TË VRARË NJË NJERI?

Nga Sokol Shameti "Diktatura vrau 6000 njerëz në 45 vite" thotë kolegu Edi Oga. Pastaj e krahason këtë shifër me 7500 të vrarët e "diktaturës"...

Kalonja ne fokus elektoral dhe politik!

Nga Arian Galdini Nuk kishte zgjedhje. E megjithate sot ka nje Kryetar te ri Bashkie. Kolonja nuk ka bere cudi as kesaj rradhe. Besnikeria e...